Comenius

Celem akcji Comenius Partnerskie Projekty Szkół jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, a także poprawa pod względem jakościowym i ilościowym partnerstw między szkołami oraz mobilności, w której uczestniczą uczniowie i kadra nauczycielska z różnych państw członkowskich. Partnerstwa w ramach akcji Partnerskie Projekty Szkół dają możliwość wzajemnego uczenia się, wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej. Projekty partnerskie są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. (www.comenius.org.pl)

W naszej szkole od września ruszyła realizacja Wielostronnego Projektu Partnerskiego zatytułowanego 'Piece of a Whole'. Rozpoczeliśmy współpracę 6 państwami partnerskimi. Należą do nich: Turcja - jako koordynator projektu, Włochy, Francja, Estonia, Hiszpania, Słowacja.

Realizacja projektu będzie trwała 2 lata, które zostaną wypełnione współpracą, różnymi działaniami i wizytami uczniów oraz nauczycieli we wszystkich państwach będących partnerami. Na realizację działań otrzymamy 20 000 euro, z których to m.in. sfinansujemy wyjazdy uczniów i nauczycieli do państw partnerskich, podczas których poznają oni w/w kraje (ich kulturę, historię, system edukacji) oraz spotkają się z rówieśnikami. Pierwsza spotkanie już w listopadzie we Włoszech.

Oceń wydarzenie:
(23 głosów)

W dniach od 6 do 10 października 2014 roku Zespół Szkół w Bilczy został zaszczycony wizytą reprezentantów szkół z sześciu państw współpracujących z naszymi szkołami w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Oceń wydarzenie:
(29 głosów)

Od 4 października gościmy w Zespole Szkół w Bilczy, współwykonawców projektu „Comenius" – Partnerskie Projekty Szkół, realizowanym w naszej placówce. Wraz z pedagogami przyjechali do nas uczniowie z: Turcji, Włoch, Francji, Estonii, Hiszpanii, Słowacji.

Oceń wydarzenie:
(14 głosów)

W dniach 5-9 maja odbyła się trzecia wizyta Partnerskiego Projektu Szkół Comenius. Tym razem przedstawiciele naszej szkoły - pani dyrektor Urszula Wróblewska, nauczycielka języka angielskiego pani Beata Pietrzczyk.

Oceń wydarzenie:
(14 głosów)

Pod koniec marca odbyła się druga wizyta partnerska w projekcie Comenius – Partnerskie Projekty Szkół realizowanym przez Zespół Szkół w Bilczy. Tym razem spotkanie miało miejsce w Raczy, dzielnicy Bratysławy - stolicy i największym mieście Słowacji, jedynej stolicy na świecie, która graniczy z dwoma państwami, tj. na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią.

Oceń wydarzenie:
(14 głosów)

W dniach 4-8 listopada odbyła się pierwsza wizyta w Partnerskim Projekcie Szkół Comenius realizowanym przez Zespół Szkół w Bilczy. Trzy nauczycielki naszej szkoły – pani dyrektor Urszula Wróblewska, Jadwiga Chorzępa i Edyta Wierzbicka oraz przedstawicielka naszej administracji.

Dzisiaj jest:
Czwartek, 29 października 2020
Imieniny:
Euzebii, Wiloletty, Narcyza

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
122034
odwiedzającym stronę