Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Oceń wydarzenie:
(10 głosów)

29 września 2020 r. odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przyłączyli się do akcji i we wtorek, w bibliotece szkolnej, salach lekcyjnych oraz świetlicy szkolnej wybrzmiały z ust uczniów oraz nauczycieli teksty naszych polskich, jak również zagranicznych pisarzy.

Wyboru czytanych książek dokonywali uczniowie. Były to treści, które nasi uczniowie polubili najbardziej. Od komiksów poprzez bajki, baśnie po książki przygodowe, jak i te wprowadzające w świat magii i czarów. Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi chętnie sięgali po książki, które często czytali im rodzice, kiedy byli jeszcze malutkimi dziećmi. Dnia 29 września w Dzień Głośnego Czytania, to uczniowie przejęli rolę recytatorów. Bowiem już uczniowie klas pierwszych samodzielnie czytali fragmenty z książek, zwracając szczególną uwagę na to, aby tekst był przeczytany głośno i wyraźnie. Również uczniowie klas starszych, czytali książki swoim młodszym kolegom i koleżankom, wzbudzając w nich duże zainteresowanie.

Cała akcja czytelnicza odbyła się pod okiem nauczycieli, którzy również wzięli w niej aktywny udział, czytając książki swoim wychowankom, jednocześnie przekazując im cenne informacje na temat pochodzenia książki, wskazując na zalety i wartości jakie niesie ze sobą czytanie ich.

Mamy nadzieję, że głośne czytanie nie będzie jedynym dniem, ale codziennością w życiu każdego ucznia.

Magdalena Zapała
Dzisiaj jest:
Czwartek, 29 października 2020
Imieniny:
Euzebii, Wiloletty, Narcyza

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
122034
odwiedzającym stronę