Turniej geometryczny

Oceń wydarzenie:
(9 głosów)

W czwartek 13 grudnia 2018 roku reprezentanci klas 4-6 wzięli udział w „Turnieju geometrycznym” przygotowanym przez uczniów uczestniczących w projekcie „Różne oblicz geometrycznego piękna” organizowanego przez fundację mBanku.

Na początku uczestnicy wysłuchali informacji dotyczących realizowanego projektu oraz zostali zapoznani z ciekawostkami występowania wielościanów w otaczającym nas świecie. Następnie zmierzyli się ze sobą w 5 konkurencjach: quiz Kahoot o wielościanach, zbudowanie z klocków „polydron” wybranego wielościanu, podpisanie elementów wybranych brył, wypisanie jak największej ilości wielościanów występujących z naszym otoczeniu oraz zbudowanie dowolnego wielościanu i wymyślenie dla niego jakiegoś nowego zastosowania w życiu codziennym. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się w rywalizację i chętnie rozwiązywali kolejne zadania.

Po ostatecznym przeliczeniu zdobytych punktów młodzież wyłoniła pierwsze miejsca wśród klas czwartych, piątych i szóstych.

Wśród klas czwartych I miejsce zajęli uczniowie klasy IV c w składzie: Oskar Marszycki, Wiktor Pietrzyk, Oliwier Kędzierski. Wśród klas piątych I miejsce wywalczyła klasa V b: Natalia Machulska, Małgorzata Gołębiowska, Urszula Skowrońska. Natomiast spośród klas szóstych I miejsce otrzymała klasa VI c: Tomasz Tokarzewski, Bartosz Obuchowski i Emilia Wilman.

Zwycięskie składy otrzymały nagrody i dyplomy.

Milena Chmiel
Dzisiaj jest:
Czwartek, 27 czerwca 2019
Imieniny:
Władysława, Maryli, Władysławy

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
106482
odwiedzającym stronę