Aktualności

Oceń wydarzenie:
(6 głosów)

„Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu”, dlatego już po raz kolejny szkoła podstawowa w Bilczy włączyła się w organizację akcji charytatywnej w ramach 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oceń wydarzenie:
(4 głosów)

Nasza szkoła kolejny raz zaangażowała się w zbiórkę na rzecz dzieciaków. Wolontariuszom zbierającym datki już od piątku, serdeczne podziękowania składał burmistrz Morawicy Pan Marian Buras.

Oceń wydarzenie:
(7 głosów)

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Wychowawcy czytali fragmenty z Pisma Świętego mówiące o narodzeniu Pana Jezusa w ubogiej stajence w Betlejem i radości pasterzy spieszących z pokłonem do Zbawiciela.Następnie wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie najlepsze życzenia.

Oceń wydarzenie:
(8 głosów)

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, zwanych Jasełkami. Tegoroczne Jasełka odbyły się w naszej szkole w piątek, 20 grudnia, a przygotowali je uczniowie klas V, pod opieką pani katechetki Ewy Jaros i Renaty Kot.

Oceń wydarzenie:
(7 głosów)

2 grudnia z okazji Dnia Górnika, uczniów klasy 1a,1b,1c i 2 b odwiedzili niecodzienni goście.

Oceń wydarzenie:
(5 głosów)

Szkoła Podstawowa w Bilczy już drugi raz włączyła się w akcję „Paczka na Święta”. We współpracy z Kolorowym Przedszkolem w Bilczy oraz Samorządowym Żłobkiem w Bilczy udało nam się wesprzeć dwie rodziny z terenu gminy Morawica.

Oceń wydarzenie:
(6 głosów)

Uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią Zofią Młyńską uczestniczyli w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w bibliotece szkolnej. W rolę wróżki wcieliła się pani Agata Opatowska. W zabawie uczestniczyła również pani Magdalena Zapała.

Oceń wydarzenie:
(6 głosów)

W klasach 1a, 1b, 1c odbyło się interesujące spotkanie. Tym razem gościem był pan Mateusz Szczepski – lekarz weterynarii. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca weterynarza i jak należy pielęgnować zwierzęta domowe.

Oceń wydarzenie:
(4 głosów)

Odbył się 7-8 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół w Kostomłotach II. Naszą szkołę, w większości, reprezentowali uczniowie, którzy doskonalą swoje umiejętności w szkolnym kole szachowym.

Oceń wydarzenie:
(5 głosów)

7 grudnia 2019r. odbyły się eliminacje do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Uczniowie naszej szkoły ( Kacper Zaręba, Lena Stefaniec, Tomasz Ochwanowski, Gabriela Kościelecka, Maria Sopel, Lena Wamej, Maksymilian Wilczyński, Nikola Kalwat, Kaja Stęplewska, Wiktor Świercz, Dawid Łapa, Oliwier Pietrzczyk) pod opieką pani Marceliny Rajch-Glonek wzięli udział w tym wydarzeniu.

Dzisiaj jest:
Niedziela, 19 stycznia 2020
Imieniny:
Henryka, Mariusza, Erwina

prezentacja-szkoly

Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych prowadzony w Zespole Szkół w Bilczy

Jesteś
112011
odwiedzającym stronę